Yugun 2023, Güçlü Kampervan Ile Uzun Soluklu Maceralar...

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,015
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 120,768
İyi bir kampçı neyle kamp yaparsa yapsın ayakkabısını dışarda bırakmaz. Kolay giyilip çıkarılabilen sandalet tipi bir ayakkabı, birçok defa çadırına veya aracına girip çıkacağından onun dostudur. Genel manada, ülkemizdeki yaz koşulları dikkate alınırsa.
 
Son düzenleme:

Kış sezonunda zorunlu değilsem pek kampa gitmem. Soğuk bana zevk vermiyor. Arabada ortalama üç saat vebasto şarjı için 30 dakikadan fazla aracı çalıştırıyorum. Bu gece kalkıp araç çalıştırmakla uğraşmak demek. Aracıma ekstra akü eklemeyi ise hiç istemiyorum. Ama aracın aküsüyle de bu iş bu kadar oluyor. O yüzden Bulgur Pilavı misali yapabildiğimiz sıcaklıklarda kamp yapıyoruz artık. Bu da benim daha çok sezon kampçısı olduğum anlamına gelir ki, benim gitmeyi sevdiğim yerlerin çoğu da sezonda açılan kampingler zaten.

Çekme karavanımda 200A jel akü var ve (Buzdolabı çalışmıyorsa) günlerce vebasto çalıştırabilir.
 

Yağmurlu havalarda kampta olmayı hiç sevmiyorum. Islaklık mutlaka araca giriyor. Ama yağmurda pekçok defa kamp yapmak zorunda kaldım. İkinci bir konu da bu araçla yağmurda pek yiyecek hazırlayamıyorum. Ekmek arasına bir şey koyup atıştırmak şeklinde geçiyor yağmurlu havalarda öğünler.
 

Yaz sıcağında güneşin altında duran bir araçta en fazla ona kadar uyuyabilirsiniz. Bu yüzden koyu gölgeli kampingleri severim. Herkes de oraları sever. Bedava kalacam takıntısı yoksa.
 

Gündüz sıcaklığında aracın içinde durulamadığı için karavanda tente konusu önem kazanır. Yazın gündüz sıcakları ve kışın da gece soğukları sıkıntılıdır. Aracın kliması ancak araç çalışıyorken soğutur.
 Neyse bugün sizinle kampçılık konusuyla ilgili pek dillendirilmeyen önerileri paylaştım. Son olarak söylemek istediğim şey şu ki, gençsiniz ve fazla paranız yoksa vede çadırda kalmak sizi mutlu edebiliyorsa karavan konusuna bulaşmak için çok da acele etmeyin. Çadırla gidilen kamplara gitmek hala karavanların en önemli amacı. ve her yıl sadece on gün için bu çileye değmeyebilir.
Sevgiler tüm kampçı dostlara...
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,074
Mesajlar
1,512,975
Kayıtlı Üye Sayımız
171,716
Kaydolan Son Üyemiz
SherrylCro

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status