Solar Sistemimle Nerede, Ne Zaman, Ne Kadar Konaklayabilirim

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,595
Buzdalabının üreticisinin bu sayfasından arayarak tüketimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ona göre bir tahmin yürütmeniz daha kolay olurdu.

Teşekkürler. O sayfaya bakmıştım zaten. Ama ne kadar enerji çektiği ile ilgili bilgi bulamadım. Yalnızca A+ olduğu yazıyor. O da ne kadar doğru bilinmez.
 

Etiketler
solar
Teşekkürler. O sayfaya bakmıştım zaten. Ama ne kadar enerji çektiği ile ilgili bilgi bulamadım. Yalnızca A+ olduğu yazıyor. O da ne kadar doğru bilinmez.
Bekir Bey, buzdolabının arkasında motorun yanında veya içinde kaç wat olduğunu yazmıyor mu?

Veya bir elektrik sayacı kullanarak da günlük sarfiyatı hesaplamak mümkün.
 

Bekir Bey, buzdolabının arkasında motorun yanında veya içinde kaç wat olduğunu yazmıyor mu?

Veya bir elektrik sayacı kullanarak da günlük sarfiyatı hesaplamak mümkün.

Bakmam gerek. Onun için de bütün alt dolabı sökmem gerek. :(

Ama buzdolabı, hele ki geceleri sürekli çalışmadığı için tek başına sorun yaratmıyor. Sorun kabin ısıtıcısının fanı.
 


.
Desenize iki konu da karavanaya gitti.. 🙂

Niye? Başlıktaki konu gayet güncel. Ben mevcut konfigürasyonumla ilkbahar, yaz ve sonbaharda, her yerde 24 saat sorunsuz yaşıyorum. (Nerede, Ne zaman, Ne kadar sorularının cevabı olarak). Yaşadığım sorun kış koşullarıyla ilgili. Belki Akdeniz taraflarında (yani kabın ısıtıcısı çalıştırmak zorunda kalmayacağım yerlerde) onu da yaşamam.

Sonuçta her şey tercihlere bağlı. Kış kampı yapma niyeti olmayanların kabin ısıtıcısına da ihtiyacı olmayacak. Dolayısıyla zaten sorun yaşamayacaklar.

Yakında bir Giresun turu yapıp, akülerimi test ettirmeye ve bakım yaptırmaya niyetliyim. Kapasiteleri düşmüşse onları da yenilerim. Her iki durumda da sorunun en azından bir kısmının hallolacağını umuyorum.
 

Teşekkürler. O sayfaya bakmıştım zaten. Ama ne kadar enerji çektiği ile ilgili bilgi bulamadım. Yalnızca A+ olduğu yazıyor. O da ne kadar doğru bilinmez.
Bekir hocam, Cool Marine'e mesaj atmıştım, az önce dönmüşler.
CM 91 buzdolabı için: "12 v saatte 3/3,5 amper çekiyor" diye belirtmişler.
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,808
Mesajlar
1,509,828
Kayıtlı Üye Sayımız
171,433
Kaydolan Son Üyemiz
reis baba

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst