Şehirlere Yapılacak Karavanpark Ve Kampinglerin Afet Durumlarında Kullanılabilmesi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,239

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
18,613
Tepkime Puanı
4,745
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar,
Şehir Belediyelerinin kuracağı karavanpark ve kamping alanları doğal afetlerde kullanılabilir.
Mesela Şu anda deprem bölgesinde önemli bir tuvalet sorunu var.
Orada bir karavanpark olsaydı tuvaleti kullanılabilirdi belki de..
Veya bu tip yerler toplanma alanı, barınma aranı gibi de kullanılabilirdi rahatça...
 

Arkadaşlar,
Şehir Belediyelerinin kuracağı karavanpark ve kamping alanları doğal afetlerde kullanılabilir.
Mesela Şu anda deprem bölgesinde önemli bir tuvalet sorunu var.
Orada bir karavanpark olsaydı tuvaleti kullanılabilirdi belki de..
Veya bu tip yerler toplanma alanı, barınma aranı gibi de kullanılabilirdi rahatça...
Öneml bir konuya değindiniz.

Almanya’da yaṣadığım bölgeden bir örnek vereyim. Oturduğum yerde 20 km yarı çapında bir daire çizsem, içinde temiz suyu, atık boṣaltma olanakları ve elektriği olan 4 karavan park, 3 tanede kamping var.

Bir kaç ay önce oturduğum yerde musluktan su kullanma yasağı olunca, en yakındaki karavan parktan karavanın su deposunu doldurarak sorunu çözdüm.

Biz kamp ve karavancılar tatillerimizi evimiz dıṣında geçirdiğimiz için depremzedelerin durumunu daha kolay anlayabiliriz.

Yardım paketine ne koyacağımı düṣünürken, soğuk günlerde karavanda giyecek nelere ihtiyacım olduğu aklıma geldi. Buna usb kablosuyla doldulacak el fenerini ve powerbank ilave edince listem tamamlandı. Hepsi karavanda kullandığımız ṣeyler.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,808
Mesajlar
1,509,828
Kayıtlı Üye Sayımız
171,433
Kaydolan Son Üyemiz
reis baba

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst