Kamp Yasaklari Kanuni̇ Bi̇lgi̇di̇r

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RAMAZAN KARADAYI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,452

RAMAZAN KARADAYI

Yeni Üye
Mesajlar
6
Tepkime Puanı
5
selamüaleyküm dostlar; sizlerde zor durumda kalmamaniz için yazmakta bulunmak istedim
Ülkemizde meydana gelen yangınlar sonrasında, orman yasakları gündeme geldi. Pek çok şehirden orman yasakları uygulanacağı belirtildi. İzmir, Çanakkale, Balıkesir, İstanbul, Kastamonu, Bursa ve daha çoğu ilde ormanlara girişler yasaklandı. Orman yasakları il ve ilçelere göre 1 ay ile 15 gün arasında değişmektedir. Bazı illerde ise “tarih belirtilmeden” ikinci bir emre kadar, orman yasağı uygulanacağı ifade edildi. Orman yasakları sonrasında kamp yasağı ve piknik yasağı gündeme geldi. Peki ormanlarda kamp yapmak yasak mı? Hangi illerde kamp yapmak yasak? Ormanlarda kamp yapanlara ne kadar ceza kesilecek? İşte merak edilen tüm soruların yanıtı kampyerleri.org adresinde…

Hangi İllerde Ormana Girmek Yasaklandı?

Ormanlara girişlerin yasaklandığı iller ve ilçeler şu şekildedir;


Denizli, Kastamonu, Batman, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Konya, Gaziantep, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Antalya, Kahramanmaraş, Niğde, Yalova, Hatay, Kırklareli, Uşak, Çankırı, Gümüşhane, Şanlıurfa, Mersin, Edirne, Samsun, Karabük, Karaman, Tekirdağ, Düzce, Kayseri, Sivas, Kırıkkale, Aydın, Yozgat, Ordu, Bolu (Yeni yasaklar geldikçe listemiz güncellenecektir)

30’dan fazla ilde ve ilçede ormanlara girişler yasaklandı. Ormanların çevresinde ve ormanların yanından geçen yol güzergahlarında (orman kenarlarında / orman yanında) mola vermek, piknik yapmak, mangal yakmak, çadırlı kamp yapmak, karavanlı kamp yapmak, semaver yakmak, ateş yakmak, havai fişek yakmak, maytap ateşlemek kısacası orman yangınına sebep olabilecek tüm bu durumlar yasaklanmıştır. Alt kısımda hangi illerde ne zamana kadar orman yasağı uygulanacağını listeledik. İller ve ilçelere göre yasak tarihlerine göz atabilirsiniz.
Ülkemizde meydana gelen orman yangınları sonrasında, orman yasakları kararları açıklandı. İşte il il yasak başlangıç ve bitiş tarihleri…

Bolu’da orman yasağı tarihleri: 15 Eylül 2021

Denizli’de orman yasağı tarihleri: 31 Ekim 2021

Kastamonu’da orman yasağı tarihleri: 31 Temmuz-30 Eylül 2021


Batman’da orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Bursa’da orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz – 1 Eylül 2021

Kocaeli’de orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

İstanbul’da orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz-31 Ağustos 2021

Konya’da orman yasağı tarihleri: 31 Temmuz 30 Eylük 2021


Gaziantep’te orman yasağı tarihleri: 15 Ağustos 2021 2021

Çanakkale’de orman yasağı tarihleri: 31 Temmuz-30 Ağustos 2021

Balıkesir’de orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

İzmir’de orman yasağı tarihleri:

Antalya’da orman yasağı tarihleri:
30 Temmuz-31 Ağustos


Kahramanmaraş’ta orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz-31 Ağustos 2021

Niğde’de orman yasağı tarihleri: 15 Eylül 2021

Yalova’da orman yasağı tarihleri: 1 Ağustos – 1 Eylül 2021

Hatay’da orman yasağı tarihleri: 31 Ekim 2021

Kırklareli’de orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz-31 Ağustos

Uşak’ta orman yasağı tarihleri: 30 Eylül 2021

Çankırı’da orman yasağı tarihleri: 15 Eylül 2021

Gümüşhane’de orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Şanlıurfa’da orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Mersin’de orman yasağı tarihleri: 31 Ağustos 2021

Edirne’de orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz – 31 Ağustos 2021

Samsun’da orman yasağı tarihleri: 1 Ağustos-30 Eylül 2021

Karabük’de orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz – 1 Eylül 2021

Karaman’da orman yasağı tarihleri: 31 Temmuz-15 Eylül 2021

Tekirdağ’da orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz-31 Ağustos 2021

Düzce’de orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Kayseri’de orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz – 31 Ağustos 2021

Sivas’da orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Kırıkkale’de orman yasağı tarihleri: 30 Temmuz-31 Ağustos 2021

Aydın’da orman yasağı tarihleri: İkinci bir emre kadar.

Yozgat’ta orman yasağı tarihleri: 31 Ağustos 2021

Ordu’da orman yasağı tarihleri: 1 Ekim 2021

NOT: YASAK HABERLERİ GELDİKÇE İÇERİĞİMİZ GÜNCELLENECEKTİR

orman-yasaklari-ne-zaman-bitiyor.jpg
Orman Yasakları Ne Zaman Bitiyor?

Orman Yasağı Cezası Ne Kadar?

Orman yasağı cezası; 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası olarak belirtilmiştir.

Konu ile ilgili olarak; İstanbul Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin yaptığı açıklamasında;

Bu yasaklar başladığından itibaren izinsiz olarak ormanlara girişi çıkış yapanlar, Kabahatler Kanunu 32. Maddesi kapsamında 427 TL para cezası ile cezalandırılırlar. Yine bu alanlarda kısıtlamanın olduğu bu dönemde izin verilmeyen noktalarda ateş yakmak 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası ile cezalandırılırlar.” ifadelerini kullandı.
 

Etiketler


Selamlar,

Bu konu ile ilgili bir gelişme oldu mu? Bu konudaki son durumu nereden öğrenebiliriz? Bir kaynak veya sürekli güncellenen bir yer var mıdır?

Tek tek valilik ve OGM resmi web sitelerini kontrol ettim fakat yasaklar ile ilgili bir açıklama/duyuru göremedim. Yukarıdaki listede yasak tarihleri bitmiş bölgelerde kamp yapabiliyor muyuz? Bu tarihler sonrası yakın zamanda kamp yapmış olan kimse var mı?
 

Selamlar,

Bu konu ile ilgili bir gelişme oldu mu? Bu konudaki son durumu nereden öğrenebiliriz? Bir kaynak veya sürekli güncellenen bir yer var mıdır?

Tek tek valilik ve OGM resmi web sitelerini kontrol ettim fakat yasaklar ile ilgili bir açıklama/duyuru göremedim. Yukarıdaki listede yasak tarihleri bitmiş bölgelerde kamp yapabiliyor muyuz? Bu tarihler sonrası yakın zamanda kamp yapmış olan kimse var mı?
tarihleri bitmiş yerlerde kamp yapılabiliyor fakat ateş veya mangal yasakları devam ediyor diye biliyorum bu konuda sizleri yanıltmak istemem
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,802
Mesajlar
1,509,730
Kayıtlı Üye Sayımız
171,417
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet5711

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst