Faruk KAYHAN Anısına GEZENBİLİR Kars Yollarında II ve “EKSİ 36” Sarıkamış Offroad Oyunları Gezimiz.

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,647

Arif Hüküm

Zirve
Mesajlar
1,167
Tepkime Puanı
795
Yer
İstanbul
Yaklaşık iki ay önce konu ilk facebook ta konuşulduğunda, tanık olmuştum konuşulanlara. Yola düşmek için gerekli bahanemiz de oluşmuştu artık.
22 Ocak Salı günü saat 16.00 gibi İstanbuldan ayrıldık, Sapancadaki evimizden karavanın ikmalini yapıp, arabaya bağlayıp, otobana girmemiz Saat 20.00 gibiydi. Saat 23.00 de Çamlıdere civarında mola yerine girerek geceyi burada geçirdik.EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_001.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_002.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_003.JPG
 

Ekli dosyalar

  • EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_135.JPG
    EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_135.JPG
    74.8 KB · Görüntüleme: 192

Etiketler
Kendilerine tekrar teşekkür ederiz.
Bizi Sivasın içinde tanıdık bir benzin istasyonuna emanet etiler, geceyi burada geçirdik.
Eksi 36 ya kendimizi şartlandırmışken İstanbuldan çıktığımızda hava 18 derece idi. Yozgattan sonra biraz kar gördük, Sivas civarı kar biraz daha fazlaydı ancak gece yağmur başladı.
Bozulan moralimiz ertesi gün Pasinleri geçip Sarıkamışa dönmemizle, karın çoğalması ve havanın sertleşmesi ile yerine geldi.

EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_004.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_005.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_006.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_007.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_008.JPG
 


Sarıkamışa vardığımızda bizi Tarık karşıladı.
Henüz katılımlar tamamlanmadığı için boş olan odalardan birinde, karavanda geçen iki gecenin ardından bir gece geçirmeye karar verdik.
Akşam orada toplanan grupla beraber Tarık kardeşimin ve Alpina Konaklar sahibi Mehmet beyin ikramı olan Kazlarla muthiş bir ziyafet çektik :p

EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_013.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_014.JPG
 

Sosyal sorumluluk çerçevesinde hasbelkader bende büroda atıl olan bir bilgisayarı yeniden toplayarak götürmek üzere hazırlamıştım. Ancak Boluyu geçtikten sonra bilgisayarı büroda unuttuğumu hatırladım. Geri dönme şansım yoktu. Telefon görüşmesi sonucu bilgisayar bürodan kargoya verildi. Neredeyse bizimle beraber bilgisayar Sarıkamış'a geldi.25 Ocak sabahı bilgisayarı erkenden kargodan alıp toplanan kalabalığa katılarak, toplanan yardımları dağıtmak üzere Sarıkamış Kaymakamı Sayın Erdoğan Turan Ermiş’in katılımı ile Belencik köyüne doğru yola çıktık.

EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_015.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_016.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_017.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_018.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_019.JPG
 


Bu tür geleneksel oyunlar desteksiz ayakta kalması pek mümkün gözükmüyor. Keşke bu tür tanıtımlarla daha fazla kuruluş yönlenerek bu tür geleneksel değerler canlandırılsa.

EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_081.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_082.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_083.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_084.JPG


EKSÄ° 36 GEZÄ°SÄ°_085.JPG
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,802
Mesajlar
1,509,730
Kayıtlı Üye Sayımız
171,418
Kaydolan Son Üyemiz
Nejdet Birol

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst