Ebeco Yerden Isıtma

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 12:01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,783

12:01

Kamp II
Mesajlar
256
Tepkime Puanı
304
Yer
Bursa
Merhaba,
Adria karavanımda 220V ile çalışan Ebeco marka yerden ısıtma sistemi var. Karavanımda sadece 95Ah Agm akü ve 220V ile bu aküyü şarj eden şarj cihazı var.

Normalde mover, ışıklar, cep telefonu şarjı için benim işimi görüyor bu sistem. Merak ettiğim konu şu; bu sisteme invertör eklersem yerden ısıtmayı ideal şartlarda, yani başka cihazlardan elektrik çekmediğimi varsayarsak ne kadar süre çalıştırabilirim? Yaklaşık bir rakam söyleyebilecek birisi var mı?

Ebeco'nun sitesinde ısıtma folyosunun teknik değerleri var ama kontrol kutusununkini bulamadım.

Kontrol kutusunun resmi aşağıdaki gibi:

Ebeco yerden isitma.JPG
 

Çalışırken kaç amper çektiğini pens ampermetre ile bulmanız gerekir.
1 amper olceseniz; 1x220V/12=18.3 amper invertorun akuden çekmesi gerek.
Akunuzun 45 ampersaatini kullansaniz 2.5 saat çalışır.

İnvertor kayibi da nerden baksanız %20 olur. Sizin 2.5 saat, 2 saate inebilir.

Ben olsam ısıtmayi akuden yapmam.

Belki 48V akü grubu yapıp direk besleme yapabilir misiniz ? Şebeke varken şarj edersiniz. İnvertore gerek kalmaz.
4 akü de epey ağırdır.
 
Son düzenleme:Bu gibi bir ihtiyaçta ille bununla ısınacaksanız akü yerine jeneratörden yararlanmanızı ben tavsiye ederim. Akülerle yaşadığım deneyimlerde bugüne kadar hep bu tip kullanımlarda akünün bir şekilde iflas bayrağını çektiğini gördüm, yaşadım, dinledim.
Sevgiler...
 Çalışırken kaç amper çektiğini pens ampermetre ile bulmanız gerekir.
1 amper olceseniz; 1x220V/12=18.3 amper invertorun akuden çekmesi gerek.
Akunuzun 45 ampersaatini kullansaniz 2.5 saat çalışır.

İnvertor kayibi da nerden baksanız %20 olur. Sizin 2.5 saat, 2 saate inebilir.

Ben olsam ısıtmayi akuden yapmam.

Belki 48V akü grubu yapıp direk besleme yapabilir misiniz ? Şebeke varken şarj edersiniz. İnvertore gerek kalmaz.
4 akü de epey ağırdır.
Cevaplarınız için teşekkür ederim sayın bartek ve yugun, emanet bir pens ampermetre bulursam ölçeceğim, merak ettim. Ama 1A çekse bile bu kadar az süre gidecekse @yugun un tavsiye ettiği gibi jeneratör almak en iyisi.

Bu arada ben ana ısıtma amacıyla değil, ayaklarımızı da yerden ekstra ısıtsın diye düşünüyordum. Çok fazla masraf yapmak gibi bir niyetim zaten yok.

4 tane aküyü yatağın altına koysam sittin sene ön burun ağırlığını dengeleyemem, zira ortada veya arkada karşıt ağırlık koyacak kadar geniş bir alanım yok zaten.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,805
Mesajlar
1,509,790
Kayıtlı Üye Sayımız
171,429
Kaydolan Son Üyemiz
Serbay Bostancı

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Geri
Üst