Ankara'lı Ressamlar Sergide Bir Araya Geldi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,322

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime puanı
11
Yer
ANKARA
Alıntı : Hüseyin ÖZBALI/DHA 11 Mart 2010

Resim ve Heykel Müzesi’nde 1. Plastik Sanatlar Sergisi açıldı. 50’ye yakın Ankaralı sanatçı bu sergide buluştu. Yavuz Bozkurt “Amacımız, Ankara’da sanat çalışmalarını sürdüren ressamlarımızı bir araya getirip kaynaştırmak” dedi.


UZUN süredir resim çalışmalarını sürdüren 50’ye yakın Ankaralı ressam, Resim ve Heykel Müzesi’nde 1. Plastik Sanatlar Sergisi’nde buluştu. Sanatsal bağ oluşturmak amacıyla bir araya gelen sanatçılar, çağdaş plastik alanındaki çalışmalarını sergılediler.

Kültürel etkileşim

Kalabalık bir davetli topluluğunun ilgi gösterdiği sergiye Yavuz Bozkurt, Yalkın Uzar, Banu Atik, Murat Polat, Aysun Uzuner Turgut ve Güneş Şahin organizatörlük yaptı. 50 Ankaralı ressamın 1. Plastik Sanatlar Sergisi’nde buluştuğunu belirten Yavuz Bozkurt, “Amacımız, Ankara’da sanat çalışmalarını sürdüren ressamlarımızı bir araya getirip kaynaştırmak ve sanatsal ve kültürel etkileşim sağlamaktır. Bu kapsamda katılımcı ressamlarımızın iddialı oldukları eserlerini sergilemek ve eleştiye açık tutmak amacıyla bir araya gelerek sergi oluşturduk. Geleneksel hale dönüştürmek amacıyla da karar aldık” dedi.

Kimler katıldı

14 MART’a kadar açık kalacak olan sergiye katılan ressamlar ise şunlar: Gizem Utlu, Nadire Sönmez, Emine Erdoğan, Serhan Kerestecioğlu, Sema Çetin, Emel Yalın, Özgül Altuntaş, Nadire Özbek, Işık Çuhacıoğlu, Lale Avcıdırlar, Sema Elhan Aldemir, Tuba Tekgöz, Kübra Gören, Hative Taner, Hamit Gümüşlü, Esra Özdemir Özkılıççı, Yavuz Bokurt, Aysun Uzuner Turgut, Elif Özgür, Ayla Tan, Meltem Aslan Mertoğlu, Murat Polat, Güneş Şahin, Banu Atik, Serpil Demirağ Gülse, Anıl Kaldırım, Batuhan Kaya, Berrin Güngördü, Ufuk Şekerdağ, Öznur Aksoy, Şükran Yetimoğlu, Teymur Ağalıoğlu, Müzeyyen Acır, Mehmet Ali Doğan, Nur Ege, Reyhan Şahin, Gülderen Kaplan, Gülsüm Uzel, Rezan Gökten, Nevin Narin, Seval Özbek, Layıka Berrak Ertunçay, Sezgi Talan Koç, Yasemin Çevik, Soner Kolbüken, Şükran Aydın, Gönül Bingöl, Munire Gevrekçi, Aysun Irmak ve Yalkın Uzar.”
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,722
Mesajlar
1,496,981
Kayıtlı Üye Sayımız
170,146
Kaydolan Son Üyemiz
ardaurkmez

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst