7. Amatör Tiyatrolar Festivali

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,155

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime Puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Yer :Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi

Başlangıç Tarihi :01 Haziran 2009 Pazartesi
Bitiş Tarihi : 11 Haziran 2009 Perşembe

Tel: 02122931270
Adres :İstiklal Cad. Şahkulu Bostanı Sok. No.8
Tünel/Beyoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı Gösteri Sanatları Merkezi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 7.’si 1-11 Haziran tarihleri arasında Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.
Her yıl olduğu gibi üniversitelerin yanı sıra amatör tiyatro heyecanını yaşatan tiyatro gruplarının da katıldığı Tiyatro Festivali’nde bu sene şu gruplar yer alıyor: Ar-El Üniversitesi Çam Sakızı Çoban Armağanı Ekibi (Artiz Mektebi), Fatih Üniversitesi Tiyatrosu-Tiyatro Fatih (Eylül Zaman İçinde), Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ah Şu Gençler), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Git Gel Dolap), Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu Tiyatro Kulübü (Sevgi Karakolu), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ziyaretçi), Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü (Kadın Oyunları), Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyuncuları (Bozuk Düzen), Bakırköy İş Adamları Derneği TiyatroMUZ (Yansımalar), İstanbul Ticaret Üniversitesi Tiyatro Kulübü (Oyun Nasıl Oynanmalı), Bilgi Üniversitesi Tiyatro Triole (Bir Varmış Hep Varmış), Tiyatro Veto (Carar Ana’nın Silahları), Tiyatro Biz Bize (Tarçın Bey Evleniyor), Gösteri Sanatları Merkezi (Pusuda), Yaşar Tiyatrosu (Akıl Defteri), Sakarya Gençlik ve Spor Kulübü Tiyatrosu (Ben Sana Söylemiştim), Marmara Üniversitesi Mizah Kulübü (Kaymaklı Dondurma Rengindeki O Güzelim Takım Elbise), Marmara Üniversitesi Mimikomedi Tiyatrosu (Beni Hatırladınız mı), Eyüp Otakçılar Lisesi Tiyatro Topluluğu Oyuncuları (Yedekçi), Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğu (Gelincik). Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Festival süresince bütün oyunlar ücretsiz olarak seyredilebilecek.

Gösteri Sanatları Merkezi Eğitmenlerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu, her yıl olduğu gibi En İyi yapım, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve jüri özel ödülü kategorilerinde ödüller sahiplerini buluyor.

Tiyatro eğitiminde 15. Yılını kutlayan Gösteri Sanatları Merkezi, bir yandan düzenlediği Festival ile amatör tiyatroların heyecanına tercüman olurken öte yandan iki yıl boyunca eğitim verdiği öğrencilerin mezuniyet heyecanını seyirci ile buluşturuyor.
Bu anlamda, İBB Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 12 Haziran 2009 Cuma günü saat 19.30’da başlayacak programda, hem amatör tiyatrolara ödülleri verilecek hem de Gösteri Sanatları Merkezi’nin 2. Sınıf mezunları geleneksel Türk tiyatrosunun usta ismi Rauf Altıntak’ın yönetiminde Şinasi’nin Şair Evlenmesi adlı oyununu seyirciyle buluşturacak. Ayrıca, Suat Veral’ın tasvirlerinden ve Rauf Altıntak’ın arşivinden oluşan bir Geleneksel Türk Tiyatrosu sergisi de fuayede davetlilere sergilenecek.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,106
Mesajlar
1,513,358
Kayıtlı Üye Sayımız
171,746
Kaydolan Son Üyemiz
Odin.

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status