2011 Genç Klasikçiler Festivali Başlıyor (19 - 29 Mayıs 2011)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,933

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime Puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Genç Klasikçiler Festivali İstanbul’da yolları çok sık kesişmeyen kişi ve kavramları yan yana getirmek düşüncesi ve hayaliyle oluştu. “Festival ve Seyrantepe”, “Klasik Müzik ve gençler”, “müzik ve gündelik yaşam” birbirine uzak ikililer arasında yer alıyordu.

Çıkış noktamız, müziğin bağlayıcılığına inanmaktı. Sanatçılarla, gençlerle, işçilerle, müzisyenlerle, akademisyenlerle, sokaktaki herkesle aramızdaki bağları hatırlatmak istiyorduk. Birbirimizin üstüne basarak yürüdüğümüz sırada bir anda durmanın, yavaşlamanın, müziğin sesine kulak vermenin hepimize iyi geleceğine emindik.

Seyrantepe’de işinden çıkıp evlerine giden işçilerin bir kültür merkezinde buluşmaları mümkün olabilir mi? Metroda, konser vagonuna binen birinin, müziğin geldiği yönü takip ederek Seyrantepe’ye ulaşması sağlanabilir mi? Klasik Müzik’le dinleyici arasındaki mesafeler kısaltılabilir mi? Uluslararası boyutta bir festivalle bu sorulara “evet” cevabı verilebilir mi?

2009 yılında Seyrantepe’de yer alan 250 kişilik stüdyomuzda düzenlediğimiz ilk festivalle önemli bir adım attık. Projemize çocukları ve gençleri de dahil ettikten sonra organizasyonun sürdürülebilir olmasına odaklandık. Odağımızı bu yöne çevirmekle ilgili kararımızda, bizi destekleyen isimlerin etkisi büyük oldu. Akademik müziğin önde gelen isimlerinin bu yapıya duydukları inançla çoğaldık.

Yaptığımız şey sadece bir festivali organize etmek değil; müziğin içine girmek, öğrenmek, icra etmek isteyip buna fırsat bulamayan, gençlere çocuklara erişmek. Bu sebeple Seyrantepe ve Kağıthane bölgesinde yer alan okullarda konserler veriyor, yaptığımız duyurularla öğrencileri StüdYOYO’ya bekliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığımız destekle düzenleyeceğimiz kulak sınavının ardından her okuldan bir öğrenciye, 1 senelik piyano bursu verildi.

Genç Klasikçiler Festivali, profesyonel sanatçıların yanı sıra, Türk ve yabancı genç yeteneklere, çocuklara odaklanan ve İstanbul’a armağan edilmiş özel bir etkinlik. Sanayi Mahallesi ve Kâğıthane bölgesi sakinlerini, çalışanlarını, çocuklarını kucaklayan; gencklasikciler.org ile dünyanın tüm yetenekli gençlerine ve müzikseverlerine de açık olan alternatif bir oluşum.

Festival fikrinin Sanayi Mahallesi’nden çıkmış olması rastlantı değil. YOYO, Seyrantepe Sanayi Bölgesi’nde yaşıyor. Seyrantepe; sanayi bölgesini tanıyan, pek çok projesinde ilhamını bu yapıdan alan, aynı zamanda sanatla iç içe olan bir grubun merkez noktası.

2. Uluslararası Genç Klasikçiler Festivali, stüdyomuzdan dışarı taştığımız, metroya, okullara yayıldığımız ve onbinlerce kişiye ulaştığımız bir festival oldu. Çıkış noktasından hiçbir nedenle sapmadan, hep bir adım daha ilerisini düşünerek planladığımız Genç Klasikçiler Festivali, yoluna 2011'de ve daha sonraki yıllarda da istikrarla devam edecek.

http://www.youtube.com/watch?v=CVwbY4xVIos

http://www.gencklasikciler.org/
 

Etiketler
Ynt: 2011 Genç Klasikçiler Festivali Başlıyor (19 - 29 Mayıs 2011)

YOYO'nun en buyuk projesi GENC KLASIKCILER FESTIVALI basliyor..

KONSERLERIN TUMU UCRETSIZ...

19 MAYIS saat 20:00'de ACILIS KONSERIMIZ

SEYRANTEPE 700. YIL PARKINDA.. ( seyrantepe Metro duragi cikisinda)

TUM GRUP UYELERINI

CENGIZ ÖZKAN'in, BERFİN AKSU'nun, BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU'nun ve GOLDEN HORN BRASS'in gerceklestirecegi

ACILIS KONSERINE BEKLIYORUZ..

YOYO:

" Doğru kullanıldığında geri dönüşü mutluluk getirir. "
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,106
Mesajlar
1,513,354
Kayıtlı Üye Sayımız
171,745
Kaydolan Son Üyemiz
JuceClimi

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status